امروز : چهارشنبه, 08 مرداد 1393 / 3 شوّال 1435 / Wednesday 30 July 2014
چیدمان ایرکس شانو


هارموني رنگ‌ها در اتاق خواب


 
 

بعضي‌ افراد تصور مي‌كنند يك اتاق خواب آرام و راحت فقط نيازمند يك تخت‌خواب شيك، يك تشك خوشخواب مناسب و نهايتا نورپردازي آرامش‌بخش است. اما كارشناسان "منزل" معتقدند رنگ‌هاي مورد استفاده در اسباب و وسايل اتاق و نيز جنس پارچه‌هاي روتختي، روبالشي و حتي پرده اتاق نيز تاثير بسزايي در ايجاد آرامش در اتاق خواب دارد.
در واقع، زماني كه سخن از آرامش در اتاق خواب به ميان مي‌آيد، قرار نيست همه چيز با رنگ‌هاي ملايم و خنثي دكوربندي شود و از كمترين لوازم و اسباب بهره گيريد، بلكه زماني آرامش حاصل خواهد شد كه شادي و نشاط در تك تك وسايل اتاق جاري باشد و انرژي مثبت حاصل از اين نشاط، آرامش را در افراد پديد آورد.


تنوع طرح و رنگ های کالای خواب

در انتخاب رنگ‌هاي اتاق خواب، بايد از اشکال و رنگ‌های شاد میوه‌ای استفاده کنید. البته يادتان باشد، ‌همواره يك ديوار را ساده بگذاريد و رنگي ساده نيز بر روي آن بزنيد تا فضاي كافي براي تخليه انرژي‌هاي ديگر در اتاق وجود داشته باشد. كارشناسان "منزل" اين سه رنگ را براي يك اتاق خواب شاد پيشنهاد مي‌دهند

• اگر اتاق شما بزرگ است می‌توانيد آن را به يك يا دو رنگ‌ محدود کنيد، استفاده از رنگ آبی در كنار زرد، آرامش را به اتاق خواب شما مي‌آورد. اما نگذارید پای این رنگ به اتاق پذیرایی باز شود.


• سبز زیتونی می‌تواند فضایی مفرح وساده برای شما فراهم آورد. اما بهتر است در ديگر فضاهاي خانه از اين رنگ استفاده نكنيد.


• زماني كه سبز نعنایی را روی دیوار می‌زنید، بوی شادی‌آور آن را  نیز حس خواهيد كرد. اگر از این رنگ بر روی دیوار اتاق خواب استفاده كرديد، رنگ زرد و قرمز را برای لحاف و پتو انتخاب کنید.


• استفاده از رنگ مشكي نيازمند جسارت زيادي است؛ اما اگر با وجود علاقه‌مندي به اين رنگ، هنوز جسارت استفاده از آن را نداريد، مي‌توانيد آن را بارنگ‌هايي چون نارنجي و قرمز تركيب كنيد.


• هيچ كس نمي‌تواند به دكوراسيون بنفش و ياسي در اتاق خواب ايراد بگيرد. رنگ بنفش، به عنوان رنگ جادويي در دكوراسيون مطرح است و جادوي آن در اتاق خواب وصف نشدني است.


• اگر دوست داريد صبح‌ها با انرژي مضاعف از خواب بيدار شويد، نارنجي و پرتقالي را براي رنگ‌بندي اتاق خواب خود انتخاب كنيد. اين دو رنگ، اشعه‌هاي خوش رنگ خورشيد صبح‌گاه را به اتاق خواب شما هدايت خواهد كرد.‌ چند توصيه:
• اگر اتاق خواب شما بزرگ است،‌ توصيه مي‌شود از رنگ‌هاي ملايم، روشن و با تناليته گرم بهره گيريد تا بتوانيد فضاي صميمانه‌اي ايجاد كنيد.


• اگر اتاق خواب‌تان چندان بزرگ نيست بهتر است از رنگ‌هاي متضاد استفاده نكنيد و حتي‌المقدور رنگ‌هاي مات، ملايم و يكنواخت را به كار بريد.


• استفاده از مواد طبيعي، رنگ‌هاي طبيعي، طبيعت سبز گياهان و درختان، پرده‌ها و كركره‌هاي چوبي روشن و يك فرش ابريشمين روي پاركت روشن، همه و همه دلپذيري محيط اتاق شما را بيشتر مي‌كند.


• شما همچنين مي‌توانيد اتاق خواب خود را با قرار دادن يك راحتي، يك ميز كوتاه و يك آباژور، به منطقه امن و آرامش‌بخش تبديل كنيد. حتي مي‌توانيد تختخواب را با پارتيشن يا قفسه‌ها از فضاي اصلي اتاق جدا كنيد.

نظرات (0)

نوشتن نظر

کوچکتر | بزرگتر
security image
کارکترهای نشان داده شده را بنویسید

busy