امروز : پنجشنبه, 02 مرداد 1393 / 27 رمضان 1435 / Thursday 24 July 2014
چیدمان ایرکس شانو


خلاقيت در منزل

تزیین حوله با ربان
شاید خیلی از شما حوله‌های رنگارنگ و قابل استفاده در منزل داشته باشید كه با دکوراسیون داخلی منزل‌تان هماهنگ نيستند. حال زمان آن فرا رسیده که این حوله‌ها را از کمدهای خودتان خارج کنید و با دوختن ربان‌های قابل شست و شوي تزیینی، رنگ آنها را با دكوراسيون محیط هماهنگ كنيد.

نحوه انجام کار:
1 - ربان را از سمت راست به حوله سوزن کنید و لبه‌های آن را از دو لبه به سمت داخل تو بگذارید. فاصله ربان‌ها تا لبه حوله 3 تا 5 سانتي‌متر باشد.
2 - حال با چرخ خیاطی ربان‌ها را چرخ کرده و برای اطمینان دو لبه ربان را زیگزاگ بزنید

تابلو اعلانات با ربان های نواری
همه ما در منزل خود به تابلوی اعلانات نیازمندیم. با خلاقیت و استفاده از امکانات حداقل، می‌توان تابلوهای زیبايي درست کرد. پيشنهاد ما براي شما، يك تابلوي اعلانات نواري است.
 برای این کار به ربانهای نواری رنگارنگ و تخته فیبری نیاز داریم. وجود ربان‌ها بر روی تخته کمک می‌کند تا عکس‌ها و کاغذها پشت آنها قرار بگیرد، البته می‌توان مستقیما عکس‌ها و نوشته‌ها را با سوزن به تابلو متصل کرد كه براي اين‌كار مي‌توانيد از يك تخته يونوليتي با پوشش پارچه‌اي استفاده كنيد.

نحوه انجام کار:
1 - تخته فیبری به ضخامت يك سانتي متر تهیه كنيد. (مي‌توانيد از مغازه‌های ابزار فروشی تهیه كنيد). ابعاد آن را به دلخواه خودتان و بر اساس فضايي كه داريد اندازه زده و ببرید.
2 - پارچه‌ای را به اندازه 7 سانتي‌متر بزرگتر از تخته فیبری بریده، روي تخته را با آن پارچه پوشانده و در پشت تخته منگنه کنید. براي راحتي بيشتر، در ابتدای کار، دو ضلع روبه رو را منگنه کنید.
3 - ربانها را به درازای تخته کشیده و با سوزن فیکس كنيد. تخته را پشت و رو کرده و ابتدا و انتهای ربانها را به پشت تخته منگنه کنید. حال تخته آماده نصب بر روی دیوار است.

بالش‌های گل برجسته
اگر در منزل خود گل‌های مصنوعي دارید که قابل استفاده نیستند و از شاخه جدا شده و کارآیی خاصی ندارند، برای استفاده بهتر از آنها پیشنهاد جالبی داریم. می‌توانید با وصل کردن این گل‌ها به بالش یا کوسن، ظاهری زیبا به آنها داده و طرح گل‌برجسته بر روی آنها ایجاد کنید.

نحوه انجام کار:
1 - در ابتدا سه طرف بالش یا کوسن را بدوزيد.
2 - با خودکاری که جوهر آن قابل پاک شدن است (يا مداد)، روی کوسن یا بالش برای قرار دادن شکوفه‌ها علامت‌گذاری کنید.
3 - تمام قسمت‌های پلاستیکی گل، از جمله ساقه آن را جدا کنید.
4 - گل‌ها را در قسمت علامت‌گذاری شده قرار داده، روی مرکز گل دکمه گذاشته و آنها را به بالش یا کوسن بدوزيد.
5 - حال داخل کوسن یا بالش را پر کرده و ضلع چهارم آن را بدوزيد.
 
جاي پنبه
همانطور كه در اين تصوير مشاهده مي‌كنيد، ‌در سرويس بهداشتي، از همزن به عنوان جايي براي پنبه‌هاي آرايشي استفاده شده است. شما نيز مي‌توانيد اگر همزن بلااستفاده‌اي در منزل داريد اين كار را در اتاق خواب يا‌ بر روي ميز آرايش نيز انجام دهيد.

جای cd:
در اين تصوير، با ابتكاري نو، از جاي CD براي درست كردن گلخانه‌اي كوچك با سقف متحرك استفاده شده است. اين گلخانه را مي‌توانيد در باغچه كوچك يا جعبه گل منزل‌تان تهيه كنيد. اين گلخانه كوچك خصوصا در فصل زمستان به گياهان نورسيده شما كمك مي‌كند تا در اثر سرما يا ديگر عوامل محيطي، آسيب نبينند. حتي اگر گياه تازه كاشته شده‌اي در منزل داريد كه نمي‌خواهيد عبور گربه‌ها از روي آن آسيبي به آن بزند، مي‌توانيد از اين ايده استفاده كنيد.

رکاب دوچرخ:
اگر كودك شما عادت دارد بدون كفش سوار دوچرخه شود،‌ مي‌توانيد با استفاده از ابر ظرفشويي از آسيب پاهاي او جلوگيري كنيد. قراردادن ابر ظرفشويي بر روي ركاب دوچرخه، همچنين مي‌تواند از سرخوردن پاهاي كودك جلوگيري كرده و ايمني او را افزايش دهد.
 
 
 
ايده‌ها و نكته‌هاي خانه‌داري

يك كدبانوي حرفه‌اي هميشه به دنبال ابتكار و نوآوري است. با كمي خلاقيت مي‌توانيد ابتكاراتي در مكان‌هاي مختلف منزل به خرج دهيد و حتي كاربردهاي جديدي براي اشياء ولوازم غير قابل استفاده در منزل، به وجود آوريد.

چاي كيسه‌اي:
براي تهيه نوشيدني با طعم مورد علاقه‌تان، مي‌توانيد خلاقيت جديدي به كار بنديد. ابتدا دستمال كاغذي را پهن كنيد، سپس گياه يا چاي خشك مورد نظر را در مركز دستمال بريزيد و آن را تا كرده و منگنه كنيد. دقت كنيد از دستمال كاغذي با بافت فشرده و دستمال‌هاي غيرمعطر استفاده كنيد. با اين طريق مي‌توان در حين سفر به آساني انواع چاي را تهيه و در فلاسك دم كرد.

دستكش يا سرپوش بطري:
دستكش ظرفشويي، علاوه بر محافظت از دستان  به هنگام شستشو، مي‌تواند كاربرد ديگري نيز داشته باشد. به اين صورت كه مي‌‌توانيد از سر انگشتان دستكش، براي سر شيشه‌هاي آبليموخوري يا روغن و ... استفاده كنيد. براي تنظيم حجم موادي كه از شيشه بيرون مي‌آيد، سر انگشت دستكش را به ميزان لازم سوراخ كنيد.

 مقواي بستني:
اين تصوير ايده اي جديد به مادران مي دهد، تا ديگر نگران كثيف شدن پيراهن و دستان كودكان‌ به هنگام خوردن بستني نباشند. براي ساخت اين زيردستي ابتدا مقوايي در ابعاد 10×10 سانتي‌متر ببريد، سپس در مركز آن دايره اي با شعاع 3 سانتي متر درآوريد. قيف بستني را از داخل دايره رد كنيد و آن را به دست كودكتان دهيد. البته مراقب باشيد كه در اين روزهاي سردفرزندتان سرما نخورد!

نظرات (0)

نوشتن نظر

کوچکتر | بزرگتر
security image
کارکترهای نشان داده شده را بنویسید

busy