امروز : جمعه, 03 مرداد 1393 / 28 رمضان 1435 / Friday 25 July 2014
چیدمان ایرکس شانو


هماهنگي و تضاد با رنگ كرم

رنگ کرم همان سفید است که کمی رنگ زرد با آن ترکیب شده و برای دکوراسیون مکان‌های سنتی و منازلی که در مناطق ییلاقی و دهاتها قرار دارند، استفاده مي‌شود زیرا مدرنی، برازندگی و آسایش را برای اینگونه مکانها به ارمغان می‌آورد. در برخي موارد نيز براي اينكه مکان يا ساختمانی نوسازتر به نظر برسد، از رنگ كرم استفاده مي‌كنند.
در زماني كه استفاده از رنگ سفيد باعث يكنواختي و كسالت روح مي‌شود، رنگ كرم، جايگزين مناسبي براي آن است. رنگ کرم از لحاظ تركيب‌بندي يك رنگ كاملا سازگار شناخته مي‌شود و مي‌توان آن را با تمام رنگ‌ها ترکیب كرد. البته بايد در استفاده از رنگ‌های ترکیبی دقت كنيد كه اين رنگ‌ها هارموني كافي با يكديگر داشته باشند، زيرا در واقع كرم، يك رنگ خنثي و زمينه محسوب مي‌شود كه مي‌تواند هماهنگی و تضاد ميان ديگر رنگ‌ها را تكميل كند.

نشيمن و پذيرايي
اين رنگ به دليل مات بودن، رنگ مناسبي برای اتاق پذيرايي است، به شرط اينكه آن را با دیگر رنگها ترکیب كنيد.
به عنوان مثال، اگر دیوارهای اتاق پذيرايي شما كرم است، می‌توانید یکی از دیوارها را با بنفش کمرنگ رنگ‌آميزي كنيد، تركيب اين دو رنگ، حس زيبا و موزوني به نشيمن و پذيرايي خانه شما مي‌دهد. در چنين شرايطي، یک میز چوبی قهوه‌ای تیره، به همراه مبلمان پذيرايي با روکش‌های سبز و گنجه دکوری کوتاه چوبی كه با گلدان‌های سرامیکی کرم رنگ و گل‌هاي زنبق بنفش تزئين شده‌ است، هارموني لذت‌بخشي ايجاد مي‌كند. كف اين فضا را مي‌توانيد با فرشي کرم رنگی بپوشانيد و از پرده‌هايی با رنگ تلفیقی بنفش و سبز بهره گيريد.

سرويس بهداشتي
به دليل اينكه كرم، يك رنگ خنثي است، مي‌تواند به عنوان رنگ زمينه در همه قسمت‌هاي خانه استفاده شود، در سرويس‌هاي بهداشتي مي‌توانيد در كنار رنگ كرم كاشي‌ها يا روشويي و توالت فرنگي، از حوله هاي قرمز رنگ، سرامیک‌های طرح‌دار (شطرنجی، راه راه و...) بر روي كف و نيز رنگ‌هاي متنوع وسايل استفاده كنيد.
البته كرم، رنگ مناسبي براي وسايل حمام به شمار مي‌آيد زيرا علاوه بر اينكه كمي چرك‌تاب است، شما را ملزم به شستشوي مكرر و حفظ نظافت محيط مي‌كند.

يك رنگ تاكيدي
اگر علاقه‌ نداريد ديوارها را كرم‌رنگ كنيد، مي‌توانيد ديوارها را به رنگ دلخواه درآورده (حتي رنگ‌هاي بسيار پخته و گرم) و براي خنثي كردن اثر آنها و ايجاد تعادل در خانه، از وسايل كرم و شكلاتي در چيدمان خانه بهره گيريد.
يادتان باشد، از آنجا كه کرم، همان رنگ سفید است که با مقداری رنگ زرد مخلوط شده، نبايد در کنار این رنگ  از رنگ زرد استفاده کنید، زيرا نتیجه مطلوبی نمی‌دهد؛ ولی در کنار بقيه رنگها، تركيب رضایت‌بخش و مطلوبی خلق مي‌كند.

اتاق خواب
از این رنگ مي‌توانيد در اتاق خواب هم استفاده کنید. اگر دیوارهای اتاق خواب شما کرم رنگ است، ملحفه، بالش‌ها و روتختی را از دو رنگ تلفیقی کرم و آبی کمرنگ انتخاب کنید تا مکانی شیک برای استراحت خود داشته باشید. می‌توانید برای زیباتر کردن فضای اتاق، از پرده‌هاي آبی کمرنگ که با وسایل تختخواب هماهنگی داشته باشد استفاده كنيد؛ پهن كردن يك فرش نسکافه‌ای رنگ، چيدمان شما را تكميل خواهد كرد.
رنگ کرم در کنار قهوه‌ای، نسکافه‌ای و شکلاتی نيز ترکیب زیبائی برای شما طراحی می‌کند مخصوصا" اگر از مقداری رنگ آبی هم در کنار آنها استفاده کنید.
به عنوان مثال، اتاق خوابی که دارای دیوارهای کرم رنگ و پرده‌های نسکافه‌ای است، در کنار تختخواب چوبی با ملحفه آبی چهارخانه و روتختی از همان طرح، به همراه بالش‌های کرم رنگ و فرش تلفیقی از رنگ هاي نسکافه‌ای و کرم، یک ترکیب زیبا و جذاب پديد مي‌آورد که استراحت در این مکان را برای شما شیرین و لذت‌بخش می‌سازد.

نظرات (0)

نوشتن نظر

کوچکتر | بزرگتر
security image
کارکترهای نشان داده شده را بنویسید

busy