امروز : جمعه, 03 مرداد 1393 / 28 رمضان 1435 / Friday 25 July 2014
چیدمان ایرکس شانو


هود مناسب برای آشپزخانه بخرید

اگر شما هم از آن دسته افرادي هستيد كه ترجيح مي‌دهید بيشتر روي اجاق‌ آشپزي كنید و كمتر از فر يا مايكروفر استفاده مي‌كنيد، با ما همراه شويد تا نكاتي درباره خريد هواكش‌هاي بالاي اجاق (هود) به شما يادآوري كنيم.
مشغله كاري باعث شده است كه افراد زمان كمتري را صرف آشپزي كنند و بيشتر ما طرفدار غذاي سريع و سرخ شده با گوشت، ماهي يا سبزيجات كباب شده هستيم. بنابراين،‌ آشپزخانه‌هاي ما عموماً مملو از بخار، دود گرفته و بدبو هستند و ضرورت نصب سيستم تهويه مناسب و كارآمد در آنها احساس مي‌شود. زيرا بخار و رطوبت حاصل از پخت و پز كه در فضاي آشپزخانه پخش مي‌شود، باعث از بين رفتن تدريجي لوازم، سراميك‌هاي وينيل يا تخته‌هاي چوب شده، و محيطي مرطوب به وجود مي‌آورند.
بازكردن درها و پنجره‌ها، روش مناسبي براي تهويه نيست. امروزه هود‌هاي مختلفي وجود دارند، بنابراين براي تهيه نوع مناسب آنها بهتر است با فروشنده مشورت كنيد تا هواكش خريداري شده جوابگوي نياز شما باشد. در نظر داشته باشيد كه براي ارائه مشاوره درست، آنها بايد اندازه درست فضاي آشپزخانه را به متر مكعب بدانند كه بتوانند تعيين كنند شما به چه نوع تهويه‌اي نياز داريد. همچنين ميزان صداي توليد شده آن را نيز در نظر داشته باشيد. موثرترين پنكه‌هاي تهويه بايد مستقيما روي ديواري نصب شده باشند كه به محيط بيرون دسترسي دارد كه البته چنين كاري هميشه امكان‌پذير نيست. اگر به يك مجراي انتقال نياز داريد، سعي كنيد كه از نظر طول كوتاه و صاف طراحي شود تا كارآيي آن نيز به حداكثر برسد. كانال‌هاي استاندارد، سفيد، زشت و نامناسب هستند، بنابراين شايد بهتر باشد كه سقف كاذبي را براي پوشاندن آن در نظر بگيريد (اگر زير سقف آشپزخانه فضاي كافي وجود ندارد، چاره‌اي نيست). براي صنعتي شدن ظاهر آشپزخانه، مجرا را با چيزي زيبا مانند استيل يا يك ورق آلومينيومي ترئين كنيد. اگر به ديوار بيروني دسترسي نداريد، يك سيستم گردش مجدد ايجاد كنيد كه هوا را قبل از پمپ كردن به بيرون از آشپزخانه، فيلتر و تهويه مي‌كند. اگرچه اين سيستم به اندازه هودهاي مجرايي موثر نيست .

نظرات (0)

نوشتن نظر

کوچکتر | بزرگتر
security image
کارکترهای نشان داده شده را بنویسید

busy