امروز : چهارشنبه, 08 مرداد 1393 / 3 شوّال 1435 / Wednesday 30 July 2014


كارشناسان منزل به شما پاسخ مي‌دهند

خانم سوري: مي خواهم يك اتاق خواب به منزل مان اضافه كنم، با چه متريالي كار كنم كه هزينه زيادي نداشته باشد چون مستاجر هستم و به زودي به منزل خودمان نقل  مكان مي كنم؟
پاسخ: براي جداسازي اتاق خواب از فضاي نشيمن (يا ايجاد يك اتاق خواب جديد)، بهتر است از متريال چوب استفاده كنيد. به اين صورت كه طرحي را مناسب با احتياجات خود تهيه كرده و به يك نجار سفارش كار بدهيد. اين پارتيشن چوبي مي تواند از يك طرف ديوار اتاق كودك باشد و از طرف ديگر داراي طبقه و دكوري هايي براي نشيمن باشد كه مي توان از طبقه هاي آن به عنوان كتابخانه نيز استفاده كرد. ولي بايد خوب به ديوار پيچ شود تا امنيت لازم به دست آيد. اين پارتيشن قابيلت جابه جايي در منزل ديگر را داراست.
خانم گلستاني:مي خواهم كف پوش خانه را تعويض كنم. به دليل اشراف داشتن آشپزخانه و نشيمن تمايل دارم از يك نوع لمينيت استفاده كنم، اما ترس از اين دارم كه لمينيتژ‌هاي آشپزخانه به دليل رطوبت خراب شوند. راهنمايي‌ام كنيد؟
پاسخ: شما مي توانيد در نشيمن، لمينيت موردنظر را به كار بريد و از همان طرح، ولي جنس سراميك آن در آشپزخانه استفاده كنيد تا از رطوبت در امان باشيد.
پرسش: اتاق خواب كوچك منزل ما با سرويس خواب، يك كمد قهوه‌اي و كف‌پوش‌هايي به رنگ كرم چيده شده و هيچ پنجره‌اي نيز در اتاق تعبيه نشده است. چه رنگي براي ديوارها انتخاب كنم تا اتاق كمي دلبازتر و از تاريكي آن كاسته شود؟
پاسخ: مناسب ترين رنگ براي اتاق شما رنگ سبز روشن است. اين رنگ اگر به اندازه كافي روشن باشد، فضاي اتاق را بزرگ تر جلوه مي دهد و به نظر مي رسد ديوارها از هم فاصله دارند. رنگ سبز، رنگي است كه مي‌تواند در كنار همه نوع رنگي استفاده شود؛ درضمن مي‌توانيد روي يكي از ديوارها پرسپكتيو پنجره اي چوبي را نقاشي كنيد كه در هاي باز آن، به يك فضاي سبز باز مي شود. اين نقاشي مي تواند اثر خوبي روي افرادي كه از اتاق استفاده مي كند بگذارد.
پرسش: مبلمان خانه‌ام قديمي است و تمايل دارم يك ميزعسلي كوچك و چند صندلي با طراحي مدرن را به اثاثيه اتاق اضافه كنم، چگونه مي‌توانم وسايل مدرن  را با اثاثيه قديمي تطبيق دهم؟
پاسخ: امروزه چيدمان منازل اكثرا به صورت مجموعه هاي كوچك در فضا استفاده مي شود. شما مي توانيد ضمن حفظ اثاثيه قديمي، فضايي را نيز به صورت مدرن بچينيد و اين كار نه تنها اشكالي در محيط شما ايجاد نمي‌كند بلكه به زيبايي و افزايش كاربري فضاي شما نيز كمك خواهد كرد. فقط دقت داشته باشيد كه هارموني رنگ‌ها را در فضاي اتاق‌ها رعايت كنيد. مبلمان مدرن بهتر است از رنگ هاي خنثي ماند سفيد، مشكي و خاكستري انتخاب شود.
پرسش: ويلاهاي دوبلكس و سوبلكس در چه متراژهايي طراحي مي شود؟ تقسيم بندي فضاها در ويلاهاي دوبلكس و سوبلكس به چه صورت است، كاربردي ترين ابعاد چيست؟
پاسخ: اين نوع ويلاها عموما در همه انواع متراژها و در زمين‌هاي مسطح و شيبدار طراحي مي‌شوند. فضاهاي عمومي ويلاهاي دوبلكس و سوبلكس بهتر است در طبقه همكف باشد. به اين ترتيب فضاهايي كه مورد استفاده بيشتري در طول روز دارند با كوتاهترين فاصله قابل دسترس خواهند بود و فضاهاي خصوصي كه بيشتر در زمان استراحت مورد استفاده‌اند، در طبقات ديگر قرار مي‌گيرند.
 پرسش: ارتفاع ديوار محوطه ويلا بايد چند متر باشد؟
پاسخ: ارتفاع ديوارهاي دور زمين بهتر است در حدي باشد كه مشرفيت مستقيم از داخل معابر به داخل محدود شود.
پرسش: فاصله روشنايي هاي محوطه ويلا بايد چقدر باشد؟
پاسخ: معمولاً براي نورپردازي داخل محوطه مي‌توان با نورپردازي درختان از پائين به بالا توسط منابع نور دفني يا معمولي يا از چراغ‌هاي محوطه با قابليت پخش نور بر روي سطوح استفاده كرد. (نور مستقيم نبايد به چشم بتابد تا بتوان عناصر داخل محوطه را بهتر ديد)
پرسش: تفاوت بين معماري داخلي و طراحي داخلي در چيست؟
پاسخ: معماري داخلي شامل نقشه كشي و طراحي كلي فضا مي شود. به اين صورت كه معمار داخلي بايد نقشه اي كامل از خصوصيات فضا را تهيه كند. (شامل: سرويس ها، خواب ها، نشيمن ها، پذيرايي، آشپزخانه، ورودي و نورگيرها). اما در طراحي داخلي بيشتر عناصر دكوراتيو مورد بحث قرار مي گيرد. (مانند انتخاب رنگ ديوارها، انتخاب رنگ، طرح و فرم اشيا و مبلمان، نورپردازي، تقسيم فضاهاي كوچك در محيط، چيدمان مبلمان و وسايل دكوراتيو.)
آقاي بزرگ‌زاده: فرق بين سقف‌هاي كاذب گچي و استفاده از سيستم كناف در دكوراسيون داخلي چيست؟
پاسخ: سقف‌هاي كاذب گچي ( يا ابزار) به سقف‌هايي گفته مي‌شود كه بيشتر در منازل كاربرد دارد. به اين صورت كه كانال كولر و روشنايي‌ها در آن قرار مي‌گيرد. گاهي نيز اين سقف‌هاي كاذب براي نورپردازي در شكل‌هاي مختلف طراحي مي‌شود، كه مي‌توان در جاهاي مختلف مانند آرك آشپزخانه از آن استفاده كرد و در واقع مي‌توان گفت كه نقش اين سقف‌ها دكوراتيو است.
اما سقف‌هاي كاذب سيستم كناف، علاوه بر دكوراتيو بودن (و كاربردهايي كه در بالا ذكر شد)، مي‌تواند پوشش خوبي براي تاسيسات ساختمان باشد. از مزايايي اين سقف‌ها اين است كه به راحتي مي‌توان به تاسيسات پشت آن دسترسي پيدا كرد، عايق صوتي و حرارتي خوبي نيز هست. اين سقف‌ها در طرح‌ها و سبك‌هاي متفاوت اجرا مي‌شود.

كارشناسان دكوراسيون "منزل"، روزهاي شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10:30 صبح تا 12 پاسخ‌گوي سوالات مخاطبان عزيز درخصوص دكوراسيون و چيدمان منزل‌شان هستند. از اين پس، علاوه بر پاسخ‌گويي تلفني به شما عزيزان، سوالات شما را براي اطلاع ديگر مخاطبان نشريه در اين صفحه درج خواهيم كرد.
 مي‌خواهم رنگ ديوارها و فرش منزل‌مان را تغيير دهم، لطفا راهنمايي‌ام كنيد؟
پرده‌ها داراي دو كتيبه نارنجي و حرير كرم‌رنگ است. كف‌پوش سنگ سفيد، مبلمان استيل به رنگ گلبهي با چوب قهوه‌اي و يك دست راحتي به رنگ زرشكي نیز در اتاق وجود دارد.
پاسخ: با توجه به رنگ‌بندی مبلمان، بهتر است ديوارها سفيد استخواني يا كرم روشن شود. از فرش كاهويي يا سدري نیز می توانید برای کف استفاده کنید.
خانم عسگري

منزلی قديمي‌ساز دارم و مي‌خواهم تغييرات جزيي در آن بدهم تا آماده فروش شود؟ به چه عناصري دقت كنم؟
توضيحات: 120 متري قديمي‌ساز، كف‌پوش سراميك سفيد، ديوارها به رنگ كرم.
پاسخ: رنگ ديوارها را دست نزنيد، فقط يكي از ديوارهاي مركزي را با رنگ يا كاغذ ديواري متفاوت بپوشانید. در قسمت جداسازي نشيمن و پذيرايي نیز از يك نوع پارتیشن استفاده كنيد تا به محيط جلوه دهد.
خانم جاهد

 مي‌خواهم عروسك‌هاي اتاق كودكم را با طرحي جديد بچينم، همه جا آنها را از سقف آويزان مي‌کنند. من مي‌خواهم چيدماني متفاوت داشته باشم، راهنمايي‌ام كنيد؟
توضيحات: ابعاد اتاق كودك 7 متر است.  
پاسخ: شما مي‌توانيد عروسك‌ها را به صورت عمودي و بر اساس اندازه، از بالا به پايين پشت هم قرار دهيد و در گوشه اتاق يا در دو طرف تخت بچینید. اگر عروسک‌ها را در دو طرف تخت كودك‌تان قرار داديد يك قسمت نیز در بالای تخت به صورت افقي بچينيد. تا به صورت چهارچوب دربيايد.
خانم زارع

مي‌خواهم براي آشپزخانه‌ام وسايل تزئيني بخرم، اما نمي‌دانم چه ترکیب رنگي برای آن انتخاب كنم؟
توضيحات: كاشي‌هاي آشپزخانه سبز تيره، كابينت‌ها سفيد و آبي.
 به شما توصيه مي‌كنم از هيچ وسايل تزئيني استفاده نكنيد چرا كه رنگ‌هاي اصلي آشپزخانه شما با هم هماهنگ نيستند و استفاده از هر وسيله تزئيني، آرامش فضا را به هم مي‌ريزيد و به هم ريختگي بصري ايجاد مي‌كند. به شما پيشنهاد مي‌كنيم از وسايل آشپزخانه استيل بر روی اپن استفاده كنيد. (جاي ملاقه، جاي ليوان و ادويه كه بر روي اُپن و كابينت آشپزخانه استفاده مي‌شود.)
خانم لواساني

نظرات (21)

 1 2 > 
كمك
سلام ما يه خونه 50 متري داريم سالنش حدودآ 17 متر هست ... مي خوام ببينم از چه رنگ ديواري استفاده كنيم كه خونه بزرگتر به نظر بياد و از چه رنگ مبلمان و پرده اي؟؟؟/
سرويس آشپزخانه چه رنگي بگيرم؟؟؟؟ سفيد خوبه؟
saba , ژوئیه 11, 2009
چي كار كنم؟!
سلام
خونه من 110 متره و سالن پذيراييش حدود 40 متر.مي خوام كف اون و رنگ ديوار ها رو تغيير بدم. حالا نميدونم كف رو لمينيت كنم يا سراميكsmilies/cry.gif دنبال لمينيت رفتم ولي چند نفر كه كفشون رو لمينيت كردن ميگن هم صدا ميده و هم پاشنه كفش يا اگه سنگي به كفش باشه، باعث فرورفتگي ميشه. حالا موندم كه برم سراغ سراميك يا نهsmilies/cry.gif اگه ممكنه راهنماييم كنيد. رنگ ديوار و مبلمان رو هم بايد انتخاب كنم...

ممنون
parisa , ژوئیه 26, 2009
...
سلام
سرويس اتاق خواب منو برادرم ورساچه سفيد و قهوه ايه، مي خواستم بدونم از چه رنگي بايد براي رو تختي و پرده بايد استفاده كنم، در ضمن رنگ اتاق هم سفيده. با تشكر smilies/wink.gif
ميترا , سپتامبر 23, 2009
...
سلام مبلمان سالن پزیراییم قهوه اییه کفپوشم کرم وپردها قهوهای میخواستم بدونم که فرش چه رنگی استفاده کنمsmilies/kiss.gifsmilies/kiss.gif
طلا , اكتبر 11, 2009
...
سلام ، سایت جالبی دارید.
پرسش:
سالن پذیرایی و نشیمن ما یکی است و مساحتش حدود 42 متر مربع است .نورگیر است و ارتفاع سقف آن حدود 2 متر و 80 سانتی متر .
آیا قرار دادن یک دست مبل و ناهار خوری استیل و یک دست راحتی ، آن را کوچک نشان می دهد؟
ممنون از راهنمایی شما
شیلا , ژانویه 07, 2010
...
با سلام
من یکی از خوانندگان مجلات شما هستم که می خواهم تغییراتی در منزل خودم ایجاد کنم من یک آشپزخانه با ابعاد 210*390 دارم که در پشت آن حیاط خلوت 300*300 است و در جلوی آشپزخانه هال با ابعاد 350*660 قرار دارد و نور از قسمت ÷شت آشپزخانه تامین می شود و در جلوی هال اتاق 6 متری که دارای پنجره جنوبی می باشد خواهشمندم در خصوص چیدمان حیاط خلوت آشپزخانه و هال راهنماییم کنید.در ضمن امکان استفاده از گلهای مینیاتوری یا گلهای آبی در حیاط خلوت وجود دارد یاخیر
میترا توحیدی , آوریل 21, 2010
...
سلام با تشکر از سایت و مجله خوبتون.خونه ای ک اجاره کردم اتاق خوابش رو بلکا سرخابی کرده(صاحبخانه)جچون اصلا به وسایل و دکوراسیونم نمیاد میخوام یه از این حالت خارجش کنم . به نظر شما چکار کنم؟با هرزینه کمتر ولی یه چیز شیکی در بیاد.
msm , ژانویه 04, 2012
...
كمكم كنيد من يك آپارتمان 50 متري دارم سالن من 18 متر است چه رنگ و يا كاغذ ديواري استفاده كنم كدام سالن را بزرگتر جلوه مي دهد در مورد رنگش توضيح دهيد همچنين اتاق خواب كوچك است براي آن از چه رنگي استفاده كنملطفا جوابم را بدهيد
حيدري , ژانویه 07, 2012
...
لطفا پاسخ سوال مرا سريعتر بدهيد
حيدري , ژانویه 07, 2012
...
سلام! اتاقی دارم به مساحت 5.5 در 3.5 . یک پنجره با پرده های زرشکی مخملی در عرض اتاق رو به آفتاب قرار داره! تخت و میز آرایش هم سفید ساده است. میشه در مورد رنگ دیوار ها راهنماییم کنید؟
shiny , فوریه 01, 2012
...
مي‌خوام كنار هال يه قسمتي رو به عنوان اتاق كار در بيارم. ابعاد هال:5در7 متر. چه جوري اين كارو انجام بدم؟ از چه نوع پارتيشن بندي استفاده كنم؟
نگيز , فوریه 04, 2012
...
سلام سايت خوبي داريد. سوال: براي پنجره يك اتاق با رنگ ديوار استخواني كه پنجره به سمت بالكن است. درب اتاق چوبي قديمي. مبل ها پايه چرم مشكي و روكش هابه رنگ زرشكي با طرح هاي نقره اي و مشكي. چه رنگ پرده اي پيشنهاد مي دهيد؟
كاربر مهمان , فوریه 06, 2012
...
سلام ممنون ازراهنماييتون ميشه پاسخ سوالموبه ايميلم بدين؟ممنون . به سراميك زرشكي تيره اتاق صورتي وفسفري مياد؟
شكوفه , فوریه 18, 2012
...
سلام
میخوام موکت و رنگ اتاق پسرمو تغییر بدم کمک کنید از چه رنگی استفاده کنم
کمدهای اتاق پسرم نارنجی و رنگ چوب هستن بگویید از چه رنگ فرش و چه رنگی برای دیوارها استفاده کنم
سهیل , فوریه 24, 2012
...
smilies/wink.gifممنون سالن پذیرایی دارم مربع شکل با یک ستون در وسطش در چیدمان دو دست مبل یکی راحتی ویک دست استیل عاجز شده ام لط فا کمکم کنید
خانم رنجبر , مارس 12, 2012
...
با درود وسپاس بسيار,رنك پاركت پذيرايي خانه من كرم رنك است.دوست دارم كه از ديوارها.يكي كاغذ ديواري و يكي رنك.باشد.چه رنك و چه كاغذ ديواري استفاده كنم .همچنين ميخوام كه قسمت شومينه را سنك انتيك به كار ببرم.شومينه ال سي دي مشكي رنك است.رنك سنك چي باشه بهتره.بايد هرچه سريع تر سفارش بدم.خواهش ميكنم سريع جواب بديد.با سپاس 
رهايي , آوریل 14, 2012
...
با سلام وخسته نباشید به شما دوست مهربان.به تازگی خونهای 73 متری خریدم .یک سالنتقریبا25 متری مستطیل دراز داره شمالی نورگیر عالی با 2پنجره کف سرامیک کرم مایل به سفید ودیوارها رنگ روغن استخوانی وسقف سفید وبلند.خیلی دوست دارم قسمت بالای مستطیل ویعنی پذیرایی که پنجره داره بنفش تقریبا روشن دیزاین کنم مثلا مبل مخمل یه دست بنفش بادستهای طلایی وقسمت پایین مستطیل که نشیمنه رو سفیددیزاین کنم ولی اصلا نمی دونم پذیرای وچه رنگ کاغذ دیواری کنم پردهچهرنگ ومدلی بزنمنچه مبلی بخرم هم برای نشیمن هم برای پذیرایی کدوم دیوارو کاغذ کنم کدومو نکنم چه فرشی بخرم چه گلی .گلدونی.وسایل تزیینی و....دوست دارو یه خونه شیک مدرن امروزی دکور کنم کمکم کنید تا درست تصمیم بگیرم ماخه من26 سالمه واولین بار که خودم میخوام خونمو دیزایین کنم با تشکر
fereshte , ژوئن 19, 2012
...
سلام
ما يه خونه 200 متري داريم سالنش حدودا 80 متره به صورت مستطيل وسط ديوار بغلي هال و پذيرايي يه ستون است و آشپزخانه مستطيلي به ابعاد 3/5 در 4/5 لطفا راهنماييمان كنيد در مورد كابينت و رنگ كاشي و اينكه كاغذ ديواري بهتره براي هال و پذيرايي و يا رنگ در ضمن رنگ مبلمان قبليمان زرشكي و مشكي با چوب قهوه اي فندقي است و پشت آن چرم قهواهاي تيره است
شهروند , ژوئیه 22, 2012
...
سلام
چه رنگ سرویس خوابی انتخاب کنم که بشه روش روتختی صورتی،بنفش،آبی،زرد انداخت و به این رنگها بیاد؟رنگ دیوارها سفیده و کف هم احتمالا قراره پارکت بشه(نمیدونم چه رنگی!)
اگر با این منوال بخوام رنگ خاصی برچسب رو دیوار بچسبونم دیگه نمیشه رنگهای متفاوت روتختی رو بندازم نه؟!
پیشاپیش ممنون از پاسختون
saraaa , ژوئیه 23, 2012
...
با سلام
یک واحد نسبتا قدیمی دارم که در حال بازسازیه، حدود 100 مت متراژ یه اتق خواب بزرگ و پذیرایی با پنجره های زیاد که نور خیلی خوبی به واحد می ده، یه سرویس مبلمان نو از قبل داریم چوبی با رنگ فندقی با روکش تقریبا سبز روش با طرح لیلی مجنون ، می خواستم راهنمایی کنید که پارکت چه رنگی بگیریم و رنگ آمیزی دیوار و سقف چی باشه بهتره رنگ فعلی دیوارها سبز روشنه
ممنون میشم از راهنمایی شما
ساطعی , اوت 06, 2012
 1 2 > 

نوشتن نظر

شما میتوانید نظر خود را بنویسید اینجا

busy