امروز : جمعه, 03 مرداد 1393 / 28 رمضان 1435 / Friday 25 July 2014


نكاتي براي خريد روتختي

راهنماي خريد روتختيشما هرچقدر كه وقت صرف كنيد و اتاق خواب خود را زيبا كنيد، و حتي بهترين دكوراسيون را هم براي آن در نظر بگيريد، تا زمانيكه براي تختخواب خود يك روتختي مناسب در نظر نگرفته باشيد، تلاش شما كامل نخواهد بود. در حقيقت رو تختي به عنوان حسن ختام دكوراسيون اتاق خواب محسوب مي شود. در اين قسمت قصد داريم تا نكاتي پيرامون خريد روتختي مناسب را ذكر كنيم.

شما بايد زماني رو تختي انتخاب كنيد كه چيدمان اتاق خواب به طور كامل به اتمام رسيده باشد. به اين ترتيب كه مبلمان اتاق خواب را خريداري كرده باشيد، ديوارهاي اتاق رنگ شده باشند، فرش ها پهن شده باشند، و همه چيز در سر جاي خودش قرار گرفته باشد. حالا نوبت به در نظر گرفتن موارد زير است:

سايز تختخواب


ابتدا سايز تخت خود را معين كنيد و بعد تصميم بگيريد كه مي خواهيد رو تختي تا چه ميزان پايين تر از تخت و تشك بيايد.

رنگ اتاق خواب

رنگ اتاق خواب هم مهم است. براي انتخاب رنگ دو حالت وجود دارد: يكي انتخاب رنگي كه با ساير رنگ هاي موجود در اتاق همخواني داشته باشد و ديگري انتخاب رنگي كه با كل رنگ ها كاملاً متفاوت باشد و در حقيقت ضد رنگ هاي موجود در اتاق باشد.

طرح دار و ساده

معين كنيد كه طرفدار روتختي هاي ساده هستيد يا طرح دار؛ خوشبختانه در بازار انواع و اقسام مختلفي از روتختي هاي متفاوت وجود دارد كه برخي در طرح هاي كاملاً ساده و  برخي ديگر با نقش و نگارهاي فراوان هستند.

نوع پارچه

انتخاب نوع پارچه از جمله موارد حائز اهميت است. اگر مي خواهيد روتختي شما صرفاً مصرف دكوري داشته باشد كه به راحتي مي توانيد نمونه هاي مختلفي پيدا كنيد. اگر قصد داريد كه به عنوان رو كش هم از آن استفاده كنيد، پس بايد قدري گرم تر باشد. اگر فرزند كوچك يا حيوان خانگي داشته باشيد، طبيعتاً بايد پارچه اي را انتخاب كنيد كه نياز به مراقبت كمتري داشته باشد و تميز كردنش نيز آسانتر باشد.

آلرژي و حساسيت

تعدادي از افراد نسبت به بعضي از مواد به كار رفته در روتختي ها حساسيت دارند. اگر شما هم نسبت به پشم و پلي استر و يا ساير مواد شيميايي آلرژي داريد، هنگام خريد مي بايست اين نكته را نيز مد نظر قرار دهيد.

تعين ميزان بودجه


به طور حتم شما براي خريد رو تختي مبلغي را در نظر مي گيريد، بنابراين بهتر است بودجه اي كه براي اين كار كنار گذاشته ايد را معين كنيد تا انتخاب آگاهانه تري داشته باشيد.

كيفيت

به كيفيت روتختي اهميت بدهيد و ببينيد با هوا و اقليمي كه مي خواهيد از آن استفاده كنيد، سازگاري دارد يا خير.

برچسب توضيحات

به دستور العمل شستشو دقت كنيد. اغلب روتختي ها قابليت شستشو با ماشين لباسشويي را دارند اما برخي مدل ها نياز به خشكشويي دارند. ليبل آنرا نگاه كنيد و ببينيد كه آيا نياز به خشك شويي دارد يا خودتان هم مي توانيد آنرا بشوييد.

ساير موارد:


•    سبك بودن
•    گرما و راحتي
•    لطافت
•    ظرافت
 
انتخاب هوشمندانه


براي انتخاب و خريد روتختي قدري بيشتر وقت بگذاريد تا مدلي را كه دوست داريد پيدا كنيد. اگر اولين رو تختي را كه مي بينيد بخريد، ممكن است بعداً مدل ديگري را ببينيد كه بيشتر توجهتان را به خودش جلب كند. به همين دليل اين احتمال وجود دارد كه به سرعت از انتخاب خود پشيمان شده و از آن خسته شويد.نظرات (8)

...
ممنون از راهنماییتان.
هدیه نصیرآبادی , سپتامبر 16, 2009
...
خيلي كمكم كرد.
sa , نوامبر 01, 2009
...
لطفا مرکز فروش رو تختی را معرفی کنید
مهناز , نوامبر 02, 2009
...
kamelan moafegham makhsusan ba tosiyeye akhar
nazanin , نوامبر 24, 2009
...
لطفا مرکز فروش رو تختی را معرفی کنید
fatemeh mikhchi , دسامبر 31, 2009
...
لطفا مرکز فروش رو تختی را معرفی کنید
fatemeh mikhchi , دسامبر 31, 2009
...
مثل همه اجناس قیمت کالا ارتباط مستقیم داره با محل فروش و نوع کالا . با توجه به اینکه این کالا تقریبا جزو لوازم لوکس به حساب میاد شما میتونید یک محصول را با قیمتهای مختلف پیدا کنید.
اگه کلمه ( روتختی ) را جستجو کنید به فروشندگان مختلف بر میخورید . یه موردشو دیدم سمت بازار شوش که قیمت به نسبت مناسب و ارسال رایگان داشت .
mohseni , ژانویه 02, 2012
...
راستش من یکی از بستگانم از بازار یک روتختی ترک با مارک میترا خریداری کرده بود و به ما هم پیشنهاد خرید داد من و همسرم هم جنس و ظاهر کار را دیدم خوشمان آمد من دنبال سایت شرکت میترا ترک میگشتم و دیدم روی روتختی لیبل فارسی خورده و آدرس سایت هم داره با مراجعه به سایت متوجه شدم شرکت کاملا ایرانی است و محصولات زیادی نیز تولید میکند و تماس با شرکت متوجه شدم محصولات این شرکت را در برخی فروشگاه بخاطر نوع تولید و کیفیت و جهت بالا بردن فروش به اسم ترک میفروشند من به همه کسانی که میخواهند روتختی بخرند پیشنهاد میکنم از محصولات این شرکت دیدن کنند واقعاً محصولات از نظر کیفیت و طرح چیزی از ترک ها کم ندارد و قیمت ها نیز خیلی مناسبتر است
Www.mitranik.com
امید امینی , مارس 07, 2012

نوشتن نظر

کوچکتر | بزرگتر
security image
کارکترهای نشان داده شده را بنویسید

busy