امروز : پنجشنبه, 09 مرداد 1393 / 4 شوّال 1435 / Thursday 31 July 2014


راهنمای خرید حوله حمام


حوله از عناصر مهم در سرويس بهداشتي است كه افزون بر زيبايي مي‌تواند بر لطافت، گرمي و راحتي فضا نيز بيافزايد. از اين رو از اهميت انتخاب حوله‌ مناسب را نبايد ناديده گرفت. نگران قيمت حوله‌ها نباشيد! مي‌توانيد با هزينه‌اي ناچيز و مناسب حوله‌اي باكيفيت و مرغوب بخريد و براي مدت زيادي از كيفيت و مرغوبيت آن لذت ببريد؛ تنها كافيست بدانيد كه هنگام خريد حوله بايد به چه نكته‌هايي توجه كنيد.
انتخاب حوله
حوله‌ها بسته به ميزان و نوع پنبه استفاده شده در توليدشان از يكديگر متمايز مي‌شوند. حوله‌هايي كه قيمت زيادي دارند اغلب از پنبه‌هاي مرغوب تهيه شده‌اند اما با اين حال نوع پنبه استفاده شده در بافت حوله نبايد نگراني و مشغله ذهني شما در هنگام انتخاب باشد.
بر پايه‌ تجربه، سخن گفتن از حوله‌ها بدون لمس كردن آنها بسيار دشوار است. در حقيقت مي‌توان گفت بهترين راه برای قضاوت درباره يك حوله، نخست نگاه كردن به جلوه آن و سپس در دست گرفتن و لمس كردن آن است تا به اين‌گونه بتوان لطافت و نرمي بافت و نيز وزن حوله را دريافت.
حوله خوب حوله‌اي است كه بافتي مخملي و بسيار لطيف دارد و در عين حال سبك است. اما حوله‌اي كه بيش از اندازه نازك و داراي بافتي خشن و زبر باشد بي‌كيفيت و نامناسب به شمار مي‌آيد. پس مي‌توان با ديدن و دست زدن به حوله‌ها به آساني بهترين و بدترين‌شان را از يكديگر جدا كرد.
مراقبت از حوله‌
اگر به خوبي از حوله مراقبت كنيد، مي‌توانيد ميان 8 تا 12 سال از آنها بهره بريد. حوله‌هاي روشن و تيره را جدا از هم بشوييد و همچنين هنگام شست‌وشوي آنها از نرم‌كننده استفاده نكنيد زيرا از قدرت جذب حوله‌ها كاسته مي‌شود.
همیشه حوله‌ها را در خشک‌کن خشک كنيد زيرا در غیر این صورت زير و خشن مي‌شوند.
حوله‌های تيره را نه تنها هنگام شست‌وشو، بلکه زمانی که مشغول پيرايش و آرايش خود هستيد از سفید كننده یا پراکسیدها دور نگه‌داريد.
حوله‌ها را مي‌توانيد هم به صورت تا شده و هم به صورت لوله شده در سرويس بهداشتي به نمايش بگذاريد و بدين گونه از آنها استفاده‌ دكوراتيو كنيد؛ زيرا حوله‌ها هر چند كوچك، عنصري از عناصر دكوراسيون در خانه هستند.
نظرات (0)

نوشتن نظر

کوچکتر | بزرگتر
security image
کارکترهای نشان داده شده را بنویسید

busy