امروز : شنبه, 04 مرداد 1393 / 29 رمضان 1435 / Saturday 26 July 2014


راهنمای خرید مایکروفر

مایکروفرها در سايز و مدل هاي مختلف در بازار موجود هستند؛ از اندازه های بزرگ و کوچک گرفته تا مدل های روی پیشخوان و بالای فر. گسانی که طرفدار صرفه جویی در مصرف انرژی هستند، باید بدانند که مایکروفر 50% کمتر از فر معمولی انرژی مصرف میکند. واقعیت آن است که، حتی ارزان ترین مایکروفرها معمولا قادر به انجام کارهاي مورد نیاز شما هستند، اما اگر به دنبال مایکروفر حرفه ای با دوام بیشتر هستید، قبل از خرید آن باید اطلاعات لازم را در اختيار داشته باشيد.

راهنمای خرید مایکروفر
1. مایکروفر را برای آشپزی یا تنها گرم کردن غذا نیاز دارید؟

اگر با استفاده از مایکروفر، خواستار صرفه جویی در وقت و مصرف انرژی هستید، به دنبال يك مدل با کارایی هاي بيشتر باشيد، مثلا دارای گیرنده حساس پخت و پز  (دستگاهی که گرما را متناسب با رطوبت مواد غذایی تغییر می دهد) باشد و  همچنین قابلیت برنامه دهی برای توقف پخت و پز نيز باشد. مایكروفر با قابلیت های فر شما را قادر به برشته و سرخ کردن غذاها میکند که با یک مایکروفر عادی قادر به انجام آن نخواهید بود. البته اگر از مایکروفر تنها برای گرم کردن غذا و یا درست کردن ذرت بوداده استفاده می کنید، بهتر است مایکروفر غیر حرفه ای خریداری کنید. 

2. غذایی که درست مي كنيد، یک نفره، دو نفره و یا خانوادگی است؟

اگر تنها برای خودتان در خانه دانشجویی یا آپارتمان غذا می پزید، مدل جمع و جور آن را انتخاب کنید. داخل این مایکروفرها تقریبا بین 30 تا 50 سانتي متر فضا وجود دارد. نکته: حتما دقت کنید که یک بشقاب غذاخوری روی صفحه گرد آن جای گیرد. اگر خانواده بزرگي داريد، سایز بزرگ آنرا انتخاب کنید که از 50 تا 80 سانتي متر هستند. اگر در خانه فرزندان کوچک دارید، مدلی را انتخاب کنید که قفل ایمنی داشته باشد. و اگر فرزندان محصل دارید، بهتر است مایکروفری تهیه کنید که نحوه استفاده از صفحه کنترل آن آسان باشد. 


3. آیا دچار کمبود فضا هستید؟

با آنکه مایکروفر رو میزی متداول تر است، اما فضای بسیاری را اشغال می کند. اگر ترجیح می دهید که روی کابینت ها چیزی نگذارید، مدلی را انتخاب کنید که در توكار كابينت هاي آشپزخانه جاسازی شود. در غیر این صورت، مایکروفری را انتخاب کنید که بالای فر نصب می شود. این مدل دارای چراغ و سیستم تهویه هوا می باشد که باعث افزوده شدن به ارزش آن و کارایی فر می شود.

4. توان برقی آن چه میزان باید باشد؟

میزان برق مصرفی مایکروفر برحسب وات محاسبه می شود. هرچه وات های در یافتی آن بیشتر باشد، غذا سریعتر و راحت تر پخته می شود. از آنجایی که میزان متوسط آن بین 600 تا 1200 وات متغییر است، بهتر است مایکروفر زیر 800 وات خریداری نکنید ( مگر آنکه مدل کوچک با کارایی کم آن را برای خانه دانشجویی خود بخواهید).

5. دکوراسیون آشپزخانه شما چگونه است؟

در نهایت ظاهر آن را درنظر بگیرید. مایکروفر در دو رنگ استاندارد سفید و سیاه، و امروزه با تبعیت از مد استیل ( مات و براق ) نیز موجود می با شد. البته بسیاری از انواع کوچک آن در رنگهای جذاب برای خانه هاي دانشجویی نيز  طراحی شده اند.جایگاه صفحه کنترل و شکل دسته در نیز جزو مواردی هستند که در انتخاب طرح باید به آنها توجه کنید.
 

نظرات (1)

...
سلام خیلی خوب بود ولی اگه میشه فرق بین اجاق گاز فر و مایکروفر را هم توضیح بدهید.و خرید کدامیک بهتره. با تشکر
حبیب , فوریه 17, 2012

نوشتن نظر

کوچکتر | بزرگتر
security image
کارکترهای نشان داده شده را بنویسید

busy