امروز : شنبه, 04 مرداد 1393 / 29 رمضان 1435 / Saturday 26 July 2014


اسرار اعجاب انگيز فنگ شويي در خانه

 

بكارگيري فنون فنگ شويي و دكوراسيون منحصر بفرد آن در فضاي داخلي خانه ها تاثير عميقي بر بهبود و اعتلاي كيفيت زندگي تك تك اعضاي خانواده مي گذارد. با تكيه بر دانش و تجربه باستاني مي توان اظهار داشت كه فنگ شويي راه و روش معنوي زندگي است و انسانها را قادر مي سازد تا انرژي هاي مثبت طبيعت را به درون خويش روانه سازند. كليه اصول فنگ شويي از نظر علمي به اثبات رسيده و داراي پشتوانه و استدلالهاي مستحكم عقلاني هستند.

Feng-shiu

 

تا كنون احساس كرده ايد كه از چيدمان قسمتي از خانه رضايت شما را به خود جلب نمي كند و يا شايد تصور كرده باشيد كه هيچ كجاي خانه مطابق ميل شما چيده نشده و بعد با خود فكر كرده ايد كه بايد يكسري تغييرات اساسي در آن ايجاد كنيد. اگر مبناي كار را بر اساس اصول ابتدايي فنگ شويي استوار كنيد به راحتي قادر به پيدا كردن نقطه دقيق شروع كار مي شويد. فنگ شويي راهها زيادي را در پيش روي شما قرار مي دهد. البته ايجاد تغييرات خانگي بر اساس تكنيك فوق، فقط شامل موارد فيزيكي نمي شود و مظاهر معنوي را نيز در بر مي گيرد. در حقيقت شما با استفاده از تكنيك هاي فنگ شويي معني خاصي را به هر يك از اسباب و اثاثيه منزل خود مي دهيد و از اين طريق مي توانيد انرژي مثبتي كه از آنها ساطع مي شود را دريافت نماييد. اين انرژي مثبت در فنگ شويي با نام "چي" شناخته مي شود.


نها آنها

 

 

در خانه اي كه وسايل بر اساس اصول فنگ شويي چيده و طراحي شده باشند، اشياء در هارموني كامل با يكديگر و همچنين با محيط هستند. نبايد فراموش كرد كه فنگ شويي توانايي ايجاد تعادل ميان اشياء بي جان و جانداران را دارد و در واقع به نوعي روح افراد را با كائنات پيوند مي زند. انسان زمانيكه به انرژي لايزال كائنات متصل مي شود، انرژي مثبت بي شائبه اي پيدا كرده و آنرا در تمام جنبه هاي زندگي خود منعكس مي كند.


 

 

اگر بخواهيد يك شبه تمام ناموزوني هاي خانه خود را با اتكا به قوانين فنگ شويي از ميان برداريد، اين امكان وجود دارد كه كمي گيج و آشفته شويد. براي درك ارزش و تفاوت هاي موجود در هر يك از قوانين فنگ شويي نيازمند زمان هستيد. در وهله اول همين كه تشخيص دهيد هر يك از وسايل خانه مي توانند چه تاثيري را بر روي زندگي شما بگذارند، كافيست.


 

 

فراموش نكنيد كه فنگ شويي علم ارتباطات و انتقال جريان انرژي ميان جانداران و جامدات است. فرآيند انس گرفتن به فنون فنگ شويي را با روند آرامي آغاز كنيد تا به خوبي متوجه اين مطلب بشويد كه هر تغيير كوچك چگونه بر روي "چي" فضا تاثير مي گذارد. پس از يك مطالعه دقيق و تفضيلي مي توانيد براي تغيير دكوراسيون داخلي منزل خود اقدام كنيد.


 

 

فنگ شويي به ما آموزش مي دهد كه كليه مظاهر زندگي اعم از: سلامت، خانواده، سفر، ثروت، و ... همه و همه در ارتباط تنگاتنگي با كليه وسايلي هستند كه در محيط پيرامون ما واقع شده اند. نكته جالب اينجاست كه وقتي با فنگ شويي آشنا شديد به راحتي مي توانيد كليه ناموزوني هايي را كه براي ساليان دراز با آنها زندگي مي كرده و از وجودشان بي اطلاع بوده ايد را تشخيص داده و از ميان برداريد. پيش از آشنايي با فنگ شويي چشمان شما با موانع ذهني - ديداري مواجه است كه توانايي ديدن صحيح را از شما مي گيرند؛ ولي هنگاميكه از پس لنزهاي فنگ شويي به منزل خود نگاه كنيد، آنگاه به وضوح در مي يابيد كه ناهنجاري هاي موجود در محيط فشار عصبي عظيمي را بر روح و جسمتان تحميل مي كرده اند. و به آساني نقاط مشكل زا را پيدا مي كنيد.


 

 

براي آشنايي هر چه بيشتر شما عزيزان نگاهي به محتواي فنگ شويي مي اندازيم. در فنگ شويي 5 عنصر اصلي وجود دارند كه به واسطه آنها مي توان به هارموني و تعادل دست پيدا كرد. نام، ويژگي، جهت، و رنگ هاي مرتبط با هر يك به شرح زير مي باشند:


 

 

آتش – نماد اشتياق و انرژي بالا

 

جهت: جنوب، شمال شرقي و جنوب غربي

 

رنگ هاي مرتبط: قرمز، نارنجي، بنفش، صورتي، زرد پر رنگ


--2

 

 

زمين – نماد پروردگي، ثبات و پايداري

 

جهت: مركز خانه

 

رنگ هاي مرتبط:  بژ، زرد كمرنگ، ليمويي


 

 

فلز – روشني، قطعيت، شفافيت و با خود  صراحت، دقت، لياقت، و كفايت را نيز به همراه دارد.

 

جهت: غرب و شمال

 

رنگ هاي مرتبط: طوسي، خاكستري و سفيد


 

 

آب – آسايش، تازگي، آرامش، فراواني

 

جهت: شمال و شرق

 

رنگ: آبي و مشكي


 

 

چوب – شادابي، زندگي، نشاط و با خود شفا، حيات، رشد، و ثروت را نيز به همراه دارد.

 

جهت: شرق و جنوب شرق

 

رنگ هاي مرتبط: قهوه اي و سبز


 

 
 

براي شروع سعي كنيد كار را ابتدا از مراحل ساده آغاز نموده و سپس به مرور زمان به طرف مراحل پيشرفته تر گام برداريد. مبتدي ها براي دعوت فنگ شويي به داخل منازل خود به نكات زير توجه كنند:


 

 

1- از بين بردن ناهنجاري ها

 

كليه اشيائي را كه دوست نداشته و علاقه اي نسبت به آنها نداريد از محيط اطرافتان حذف كنيد. اين مرحله اجباري است و شبيه نوعي پروسه روان درماني است چراكه اولين مرحله ايجاد هارموني و به مثابه آن انرژي "چي" در خانه است.


 

 

2- جريان هوا و ميزان نور را تنظيم كنيد

 

اين دو عنصر براي "چي" خيلي مهم هستند. سعي كنيد درب ها و پنجره ها را به طور مكرر باز كنيد. براي پاكسازي هوا از دستگاه تهويه و يا گياهان فنگ شويي استفاده كنيد. تا آنجايي كه مي توايند نور طبيعي خورشيد را به داخل خانه راه دهيد و كليه طيف هاي رنگي را به اتاق وارد كنيد.


 

 

3- طرح "با-گوا" خانه خود را بكشيد

 

طرح با – گوا و يا نقشه انرژي فنگ شويي در هر مكاني متفاوت بوده و مخصوص به همانجا مي باشد. سعي كنيد نمونه "با – گوا" ي خانگي خودتان را طرح ريزي كرده و به تصوير بكشيد. به اين طريق به راحتي مي توانيد ارتباط مناطق مختلف منزل خود با زندگي تان را در يابيد. به عنوان مثال منطقه جنوب شرقي خانه ارتباط مستقيم با انرژي پول و ثروت دارد.


 

 

4- در مورد 5 عنصر اصلي فنگ شويي تحقيق و جهات مرتبط با آنها را پيدا كنيد

 

بايد تشخيص دهيد كه هر عنصر در كجا به درد شما مي خورد. به عنان مثال اگر مي خواهيد در زندگي به موفقيت و كامروايي بيشتري برسيد بايد از عنصر چوب و آب در مناطق جنوب شرقي خانه بيشتر بهره بگيريد.


 

 

5- عنصر ولادت فنگ شويي خود را پيدا كنيد

 

و با استفاده از آن خانه اي بسازيد كه از اين عنصر حمايت كند. به عنوان مثال اگر عنصر فنگ شويي شما آتش است، بايد نماي آتش فنگ شويي را در خانه به منسه ظهور بگذاريد. به اين منظور مي توانيد از رنگ هايي نظير قرمز، نارنجي، ارغواني، زرشكي، و زرد در اشكال سه گوش و مثلثي استفاده كنيد. شما همچنين نياز مبرمي به استفاده از عناصر قوي چوبي در زندگي خود داريد چراكه چوب آتش را تغذيه مي كند.


 

 

6- عدد "كوا" ي خود را پيدا كنيد

 

با اين كار مي توانيد خود را در وضعيت مناسب قرار دهيد و به واسطه آن محل دقيق قرار دادن تخت خواب، نهارخوري، و محل كاركردن را پيدا كنيد. به عنوان مثال اگر عدد كواي شما 1 باشد در مواجهه با جهات زير با شادي و خوشي همراه مي شويد: جنوب شرقي، شرق، و جنوب.


 

 

7- سه گانه خانگي فنگ شويي را بشناسيم

 

هميشه در منزل خود از نظر ذهني توجه دقيقي به مثلث سه گانه خانگي فنگ شويي يعني اتاق خواب، حمام و آشپزخانه داشته باشيد.


گاه باشيد. بدانيد كه جريان انرژي در خااه روي كليه حالات شما تاثير مي گذارد

 

 

فنگ شويي به ما ياد مي دهد:


--1

 

 

- به اعماق وجود خود نگاه كنيم، چراكه تغييرات اصلي از اين مكان نشئت مي گيرند.

 

- با خودمان صادق باشيم. همه ما ارزش آگاهي و رويارويي با حقيقت را داريم.

 

- در پي ارتقا و بهبود كيفيت زندگي خود باشيد

 

- اراده كنيد، تصميم بگيريد و براي هر تغيير و جابجايي دليل منطقي در ذهن داشته باشيد

 

- چشمانمان را روي هم گذاشته دستانمان را باز كنيم، آنها را به سوي آسمان دراز كرده، كائنات شما را در آغوش گرفته،  و جريان انرژي لايزال آنرا وارد قلبمان كنيم.

 
 

- اين جمله را با خود تكرار كنيم: "من آغوش به روي تمام انرژي هاي مثبت مي گشايم و در پي تغييرات مثبت در زندگي هستم".


 

 

با اتكا به اين شيوه به راحتي مي توايند انرژي هاي منفي را از خانه بيرون كرده و جريان هاي سيال و مثبت را وارد خانه كنيد و اجازه دهيد "چي" يا همان انرژي مثبت وارد خانه شما شود تا زندگي پربارتر و شادتري را دنبال كنيد.

 

 

 


نظرات (14)

...
گفته هاي بسيار خوبي بود فقط اگر به طور واضح در مورد چيدمان منزل يا محل كار گفته شود خيلي ممنون مي شوم.
smilies/wink.gif
نانا شهرابي , نوامبر 01, 2009
...
خیلی عالی و جالب بود. اما میشه بگید عدد کوای شخصی هر کس چطور شناسایی می شه؟
رکسانا , ژانویه 13, 2010
...
با تشکر از مطلب مفید ، کامل شما در مورد فنگ شویی
جهت اطلاعات بیشتر در مورد فنگ شویی می توانید به سایت فنگ شویی ایران مراجعه نمایید
www.iranfengshui.com
www.feng-shui.ir
علی بهروزی , فوریه 02, 2010
...
salm ostade gerami be in hemate vala va angizeye nooe dostane va khoda pasand shoma arj va ehteram migozaram omid beinke in elme mofid dar farhange hameye mardom iran va donya jaygahe vizheye khod ra yafte va tavajoh shavad az inke betonam dar kelashaye amozeshiye shma sherkat konam besyar khoshhal misham baraye in manzor che bayad bekonam dar akhar baz ham az shoma baraye injade chenin site mofidi moteshakeram
soosan , آوریل 15, 2010
...
خیلی خوب بود عالی بود ولی درمورد جهت یابی توضیح بدین که مثلا من چگونه می تونم متوجه بشم چهت جنوب خونم یا شمال خونم چگونه است چون می گویند در فنگ شویی جهت ها برعکس یا اینکه چطور متوجه بشم جهت در خونه و آپارتمانم کدوم جهت متشکرو سپاسگذارم
باران 1 , آوریل 17, 2010
...
لطفا در مورد جهت ها بیشتر توضیح دهید یعنی من چگونه می توانم جهت جنوب خانه خودم را تشخیص دهم یا چکونه می توانم جهت درب آپارتمانم را تشخیص دهم همه جا خیلی گنگ توضیح داده اند کویا در فنگ شویی جهت ها برعکس می باشد متشکرم و سپاسگذارم مطلب شما تازگی داشت و بسیار شفاف بود
باران 1 , آوریل 17, 2010
...
سلام.در جواب خانم رکسانا
سال تولدتو به میلادی حساب کن .اگر تاریخ تولدت بین روزهای1 ژانویه تا 18 فوریه باشد یک سال قبل را باید حساب کنی.در هر صورت پس از محاسبه سال میلادی 2 رقم آخر را جمع کن و اگر نتیجه 2 رقمی بود باز هم جمع کن تا به 1 عدد یک رقمی برسی.اگر دختر هستی عدد را با 5 جمع کن و اگر پسر هستی عددرا از 10 کم کن.عدد نهایی عدد شانس است.با تشکر.
سپیده , آوریل 30, 2010
...
bah bah aaliiiiiii bud onsorha va adade koa ra az koja peyda konam azin etelaat sepasgozaram
tanha , فوریه 25, 2012
...
salam agar hasele jame 2 adade akhare sale miladi 2raghami bood dobare bachi jam konim
قاسم , فوریه 25, 2012
...
سلام خیلی مطلب عالی بود فقط میشه بگید طرح با گوا رو چطوری بکشیم و عدد کوارو از کجا پیدا کنیم ؟
samly , ژوئن 06, 2012
...
mishe tozih bedid adade kovaro chetor peyda konam?
merc az tozihate mofidetun
memarpour , ژوئن 11, 2012
...
با سلام
شرکت راه طلایی تخصص در امر طراحی و اجرا و مشاوره در رابطه با علم فنگ شوی میباشد .
از اطلاعات شما مفتخر شدم

با تشکر
مهدی محمدی
گروه مهندسین راه طلایی , اوت 29, 2012
...
سلام مطلب جالبي بود ولي در باره سه گانه خانگي توضيحي ندادي ونمي دانم عنصر طبيعت چيست؟smilies/smiley.gif
موفق باشي
اقسانه , اكتبر 16, 2012
...
سلام
عنصرولادت و عددکوا رابه ما لطفا آموزش بدین.
یازهرا , نوامبر 07, 2012

نوشتن نظر

کوچکتر | بزرگتر
security image
کارکترهای نشان داده شده را بنویسید

busy