امروز : سه شنبه, 07 مرداد 1393 / 2 شوّال 1435 / Tuesday 29 July 2014


تكنيك ابر و باد

اين تكنيك براي هر اتاقي كه شما بخواهيد در آن آرامش ايجاد كنيد مناسب است. زمانيكه يك چنين محيطي را خلق كرديد، احساس مي‌كنيد در ميان ابرها غوطه‌ور هستيد. براي طراحي از هيچ قاعده و قانون از پيش تعيين شده‌اي پيروي نكنيد. به خودتان آزادي عمل بدهيد. افزودن چسب كاغذ ديواري به رنگ به كار شما ژرفا مي‌بخشد و افكت‌ها را طبيعي‌تر جلوه مي دهد.

تكنيك ابر و باد
مواد لازم:

-    امولسيون رنگي لاتكس در رنگ هاي سفيد و آبي آسماني
-    اسفنج
-    مداد طراحي كمرنگ
-    جلادهنده نقره‌اي و بي‌رنگ
-    چسب كاغذديواري
-    ظرف رنگ
-    قلموي رنگ

مراحل:


1)    با استفاده از رنگ سفيد روي سطح مورد نظر را دو مرتبه رنگ كنيد. اين رنگ پايه كار شماست. پس سعي كنيد سطح به طور كامل سفيد شود. سپس اسفنج را در رنگ آبي آسماني فروبريد و روي سطح سفيد بماليد. حركت دست بايد به صورت نيم‌دايره باشد.

تكنيك ابر و باد
 
2)    دو مرتبه اسفنج را وارد رنگ آبي آسماني كنيد و يك مرتبه ديگر با حركات دوار دست روي سطح بكشيد. فقط قدرت فشار دست نبايد خيلي زياد باشد. اين كار را به آرامي انجام دهيد.

تكنيك ابر و باد
 
3)    با استفاده از يك مداد كمرنگ طرح‌هاي طرح ها ابر را روي سطح بكشيد تا يك الگوي كلي براي كار كردن و نقاشي داشته باشيد.

تكنيك ابر و باد
 
4)    جلادهنده نقره‌اي را با 50% چسب كاغذ ديواري درون ظرف رنگ ريخته و به خوبي مخلوط كنيد. قلمو را آغشته به اين محلول كنيد. از بالا شروع كنيد و به آرامي با استفاده از قلمو ضربه‌هايي را روي سطح وارد كنيد. اين كار را براي تمام سطح انجام دهيد. فقط دقت داشته باشيد كه قلمو را مجددا در رنگي كه تهيه كرده‌ايد فرو نبريد. اين كار سبب مي‌شود كه الگوي ابري شما به تدريج و به صورت نامحسوس تغيير رنگ بدهد و طبيعي‌تر به نظر برسد.

تكنيك ابر و باد
 
5)    زماني كه كار كاملا خشك شد، نوبت به عمق و ژرفا دادن به ابرهاست. اين بار در محلول رنگي كه درست كرده‌ايد قدري جلا دهنده بي‌رنگ و امولسيون رنگي سفيد نيز بريزيد. قلمو را برداشته، به رنگ آغشته كنيد و روي همان الگوي قبلي ضربه‌هايي را وارد كنيد.
تكنيك ابر و باد

6)    در آخر هم هر كجا كه فكر مي‌كرديد بايد قدري سفيدتر باشد چند ضربه ديگر وارد كنيد. فقط به اين نكته دقت داشته باشيد كه مقدار سفيدي كار نبايد بيشتر از جلوه آبي باشد.

تكنيك ابر و باد

نظرات (0)

نوشتن نظر

کوچکتر | بزرگتر
security image
کارکترهای نشان داده شده را بنویسید

busy