امروز : چهارشنبه, 01 مرداد 1393 / 26 رمضان 1435 / Wednesday 23 July 2014


پتينه- تكنيك بامبو

اگر تمايل داريد تا قدري دكوراسيون خانه خود را آسيايي‌تر كنيد، ما تكنيك بامبو را به شما معرفي مي‌كنيم. اين تكنيك را مي‌توانيد به راحتي روي هر وسيله‌اي پياده كنيد و به عنوان وسيله تزئيني از آن استفاده كنيد. از ديوارهاي بزرگ گرفته تا صندلي‌ هاي ميز نهارخوري، حتي براي قاب‌هاي عكس هم مي‌توانيد از اين تكنيك استفاده كنيد.

پتينه- تكنيك بامبو
وسايل مورد نياز:

-    زرد كمرنگ براق
-    رنگ روغني زرد اخرايي و قهوه‌اي سوخته
-    قلموي رنگ
-    تربانتين (ماده روغني نيمه مايع زرد يا سفيد)
-    ظرف رنگ
-    خط‌كش
-    مداد
-    قلموي نازك

دستورالعمل

1)    دو لايه زرد كمرنگ براق را روي سطح مورد نظر بماليد. اگر رنگ براق در اختيار نداريد مي‌توانيد از يك لايه زرد معمولي استفاده كرده و سپس روي آن يك لايه جلادهنده بي‌رنگ بزنيد.

پتينه- تكنيك بامبو
 
2)    رنگ روغني زرد اخرايي را با تربانتين در داخل ظرف رنگ مخلوط كنيد. مخلوط آن را روي سطح زده و پيش از شروع مرحله بعدي اجازه دهيد كه رنگ به طور كامل خشك شود.

پتينه- تكنيك بامبو
 
3)    استفاده از خط‌كش سطح مورد نظر را اندازه‌گيري كنيد و با مداد شاخه‌هاي بامبو را روي سطح بكشيد. خطوط عمودي بايد چيزي در حدود 25/1 سانتي‌متر از هم فاصله داشته باشند.

پتينه- تكنيك بامبو
 
4)    پس از اتمام خطوط عمودي ساقه ها بايد نقطه‌هاي انتهايي را مشخص كنيد. به آرامي خطوط نيمه‌گردي را بكشيد، فقط دقت داشته باشيد كه اين كار را به صورت رندوم انجام دهيد.

پتينه- تكنيك بامبو
 
5)    رنگ روغني قهوه‌اي سوخته را با تربانتين مخلوط كرده و الگوي مدادي را رنگ كنيد. در انتهاي ساقه‌هاي بامبو كه يك خط كوچك عمودي به ارتفاع تقريبا 10 سانتيمتر هم رسم كنيد تا به عنوان رگه هاي ساقه در نظر گرفته شود و كار طبيعي‌تر جلوه كند.

پتينه- تكنيك بامبو
 
6)    يك قلموي رنگي توپر را برداشته، آن را به رنگ قهوه‌اي سوخته آغشته كرده و به آرامي روي سطح بزنيد تا نقطه‌هاي پراكنده‌اي روي سطح ايجاد شود.

پتينه- تكنيك بامبو

نظرات (0)

نوشتن نظر

کوچکتر | بزرگتر
security image
کارکترهای نشان داده شده را بنویسید

busy