امروز : جمعه, 03 مرداد 1393 / 28 رمضان 1435 / Friday 25 July 2014


نحوه پاك كردن رنگ

نقاشي خانه يكي از كارهايي است كه احتمال كثيف و رنگي شدن محيط در حين كار زياد است و هيچ ارتباطي به اينكه شما سعي مي‌كنيد چقدر كارتان را با دقت انجام بدهيد ندارد؛ زيرا خواه ناخواه اين اتفاق خواهد افتاد و احتمال رنگي شدن پوست يا لباس شما، زمين و قسمت‌هاي ديگر در حين نقاشي زياد است. اگرچه برخي از لكه‌هاي خاص به سختي پاك مي‌شود و نياز به محلول‌هاي پاك‌كننده خاص دارد، اما پاك كردن بسياري از لكه‌هاي رنگي با به كارگيري راهكارهاي ساده به راحتي صورت مي‌پذيرد.

نحوه پاك كردن رنگ
لكه‌هاي روي لباس

چنانچه رنگي كه روي لباس شما ريخته است بر پايه آب باشد كار شما بسيار راحت مي‌شود. در اين صورت به محض لكه شدن لباس‌تان مي‌توانيد آن را با آب بشوييد. اگر اين امكان براي شما وجود دارد كه چنين لكه‌اي را قبل از خشك شدن برطرف كنيد، آب‌كشي كردن آن بهترين و ساده‌ترين راه است. زيرا اين كار لكه رنگي را كه هنوز خشك نشده به مقدار زيادي پاك مي‌كند و اثر لكه نيز با شستشوهاي مكرر ديگر توسط ماشين لباس‌شويي برطرف خواهد شد. اما اگر با رنگ روغني سرو كار داريد و لباس شما به وسيله اين نوع رنگ لك شده، كار شما سخت‌تر مي‌شود. در اين صورت اگر قبل از خشك شدن لكه اقدام كنيد ممكن است لكه با مقداري الكل يا سوهان ناخن برطرف شود. اين كار ممكن است سبب از بين رفتن رنگ پارچه لباس شما نيز شود، به همين دليل توصيه مي‌كنيم ابتدا اين كار را روي قسمت داخلي لباس خود تست كرده و بعد براي پاك كردن لكه اقدام كنيد.

لكه رنگي ايجاد شده روي پوست


حتي دقيق‌ترين و ماهرترين نقاش‌ها نيز هنگام كار ممكن است قسمتي از پوست صورت و دستان خود را رنگي كنند. در اكثر موارد شستن پوست با آب و صابون قبل ار خشك شدن لكه سبب مي‌شود لكه از بين برود. اما اگر لكه روي پوست شما خشك شد، مقداري مارگارين روي پوست‌تان بماليد؛ اين كار سبب مي‌شود پوست شما مرطوب و چرب شده و از جذب لكه جلوگيري خواهد شد. پس از چرب كردن پوست با مارگارين، لكه فورا از پوست جدا مي‌شود و باقيمانده اثر لكه با كمك آب و صابون بر طرف خواهد شد.
نحوه پاك كردن رنگ
لكه رنگ بر روي كف اتاق

هنگام نقاشي ديوارها، رنگي شدن كف اتاق ممكن است براي شما يك فاجعه به نظر برسد در حالي كه پاك كردن اين لكه‌هاي رنگ از روي زمين به هيچ وجه كار دشواري نيست. چنانچه كف اتاق شما با رنگي كه بر پايه آب است لك شده، توصيه مي‌كنيم قبل از هرگونه اقدامي براي از بين بردن لكه جاي آن را با يك حوله خيس بخيسانيد و لكه را پس از خيس خوردن از سطح جدا كنيد؛ سپس اثر باقيمانده را با كمك آب و صابون بشوييد تا تميز شود. اگر اثر باقيمانده از لكه سماجت كرد، آن را با مالش پارچه آغشته به الكل برطرف كنيد.

از بين بردن لكه‌هاي ناشي از رنگ روغني را از ابتدا با مالش پارچه آغشته به الكل شروع كنيد و براي چند دقيقه پارچه را روي لكه بماليد تا لكه از بين برود. اغلب لكه‌هاي رنگ روغني با اين روش از بين مي‌رود اما اگر اين اتفاق نيافتاد و لكه بر جاي خود باقي ماند، با كمك سيم ظرفشويي كه آغشته به واكس مايع است اين كار را انجام دهيد؛ در نهايت اثررنگ را با شستشوي آن با آب و صابون برطرف كنيد. اگر لكه ايجاد شده كاملا خشك شده است، قبل از اينكه اين اقدامات را انجام دهيد ابتدا لكه را تا جايي كه امكان دارد با يك شيء نوك نيز يا سوهان ناخن بتراشيد و از سطح جدا كنيد.

نظرات (1)

...
سلام، می بخشید وققتون رو میگیرم
می خواستم بدون لکه ی رنگ لباس رو چطور میشه از روی لباس پاک کرد؟ همین رنگهای بسته ای که تو آب جوشیده می ریزیم و بعد لباس های رو باهاش رنگ میکنیم، اگر رنگش بپره روی یه لباس و وقتی خشک شد متوجه بشیم، چه راهی برای پاک کردنش هست؟
با شست و شو امتحان کردم پاک نشدsmilies/sad.gifsmilies/cry.gif
ممنون میشم راهنماییم کنید
س ت , ژوئن 03, 2012

نوشتن نظر

کوچکتر | بزرگتر
security image
کارکترهای نشان داده شده را بنویسید

busy