امروز : سه شنبه, 31 تیر 1393 / 25 رمضان 1435 / Tuesday 22 July 2014


نور پردازی در اتاق خواب


هنگامی که قصد نورپردازی اتاق خواب خود را دارید بي‌شك می‌خواهید این نورپردازی به گونه‌اي باشد که با تامین یک روشنایی کلی، همه فضای اتاق را روشن و آرامش فضا را تامین کند. در کنار روشنایی کلی، نورپردازی‌های مستقل و متمرکزی را در قسمت‌های گوناگون اتاق برای انجام كارهايي مانند مطالعه و کار نیز تدارک ببینید. برای نورپردازی اتاق خواب، ترکیبی از نورپردازی کلی و کاربردی، متناسب با سن، موقعیت، تحصیلات، کار و همچنین شیوه زندگی لازم است. به یاد داشته باشید بهترین نوع نورپردازی، نورپردازی انعطاف‌پذیر و قابل کنترل با استفاده از دیمر است. با این وسیله می‌توانید متناسب با شرایط و زمان‌های مختلف، میزان نور مورد نیاز خود را در اتاق به وجود آورید و حال و هوای مورد نیازتان را در فضا حاکم کنید.
تکنیک نورپردازی برای اتاق خواب
•    نورپردازی کلی و نورپردازی محاصره شده (محصور): این نورپردازی‌ها را می‌توان با کمک وسایل نورپردازی سقفی مانند لوستر يا دیوارکوب‌هایی که هر کدام نور را رو به پایین منتشر می‌کنند تامین‌کرد.
•    با استفاده از چراغ‌های دیواری در کنج‌ها و قسمت‌های بسیار نزدیک به سقف، یک نورپرازی کلی خوب را بدون اینکه فضای زیادی اشغال شود برای اتاق خواب خود تدارک ببینید. کنج‌ها و گوشه‌ها فضا‌های مناسبی هستند تا با استفاده از لامپ‌های فلورسنت در آنجا، فضا را روشن و در مصرف انرژی برق هم صرفه‌جویی کنيد.
•    نورپردازی کنار تخت‌خواب: این نوع نورپردازی نور کافی را برای مطالعه قبل از خواب و زمانی که روی تخت‌خواب خود دراز کشیده‌اید فراهم می‌کند. برای این نوع نورپردازی می‌توانید از یک چراغ مطالعه، روی میز کنارتختی استفاده کنید یا برای اینکه فضای روی میز کنار تخت شما اشغال نشود، از انواع چراغ‌های دیواری که دارای بازوی قابل تنظیم هستند بهره گيريد. چراغ‌هایی با نور متمرکز به پایین روی دیوار بالای تخت‌خواب نيز مي‌توانند كارآمد باشند.
•    چراغ‌های کودکانه یا چراغ‌هایی که سبک و مدلی خاص و جالب برای کودکان دارند راهي مناسب برای آوردن سبک و جذابیت به دکوراسیون اتاق فرزند شما هستند. این نوع چراغ‌ها و وسایل روشنایی را متناسب با سلیقه و علاقه فرزند خود انتخاب و در اتاق او استفاده کنید.


نظرات (1)

...
pas aksash koo?!!!!!!!!!!!!!!!!!mohem tarin chizi k 22222222222222222mbalesh boodam noor pardaziye otagh khab ba tarkib rangiye kerem talayi va3 divara o banafsh o soorati va3 baghuye otagh bood
bood
memare koochak , فوریه 16, 2012

نوشتن نظر

کوچکتر | بزرگتر
security image
کارکترهای نشان داده شده را بنویسید

busy