امروز : دوشنبه, 06 مرداد 1393 / 1 شوّال 1435 / Monday 28 July 2014


سریع و اسان کمد ها را مرتب کنید


گنجه يا همان كمد فضايي هستند كه از آن  برای ذخیره سازی اقلام و وسايلي كه تقريبا زياد مورد استفاده قرار میگیرند به ویژه لباس و کفش استفاده مي شود. به طور کلی هر فردي به منظور حفظ سلامتی خود بايد يك سري مسايل بهداشتي را رعايت كند. با توجه به این ، وسايلي از قبيل لباس ها و كفش هاي فرد نبايد در هر گوشه اي از خانه اعم از آشپزخانه و اتاق نشيمن به چشم بخورد بله بايد در يكم فضاي در بسته با نظو ترتيب قرار داده شوند. بهترين فضا براي سازمان دادن لباس ها و كفش ها كمدي است كه آن را در اتاق خواب خود قرار داده ايد.
افراد براي اينكه بتوانند زندگي خود را سازمان يافته و داراي نظم كنند ابتدا بايد محيط خود را سازمان يافته نمايند.اين كار كار دشواري نيست و هر فردي مي تواند به راحتي با انجام و رعايت نكاتي اين كار را انجام دهد اما موضوع مهم تر نگهداري وضعيت در حالت سازمان يافته است و اين كار مستلزم اين است كه مدام در صدد مرتب كردن فضا باشيد  . زماني كه كمد خود را سازماندهي و مرتب كرديد ديگر لازم نيست براي يافتن وسيله يا لباس مورد نظر ساعت ها كمد را وارسي كنيد و به دردسر بيافتيد زيرا يافتن وسيله اي در كمدي كه ريخت و پاش و بهم ريخته است بسيار سخت و زمانبر است.در اين مطلب نكاتي در خصوص سازماندهي و مرتب كردن كمدها براي شما مطرح كرده ايم كه مي تواند كمك زيادي براي شما باشد.
هنگامی که شروع به سازماندهي كمد خود مي كنيد ابتدا بايد وسايل پر كاربرد و قسمت هاي در دسترس را تعيين كنيد. تفكيك وسايل و ابلس ها يكي ديگر از مهم ترين اقدامات است.سريع شروع به قرار دادن وسايل در كم نكنيد و قبل از اين كار خوب فكر كنيد و تمام وسايلي كه قرار است در كمد قرار دهيد را در ذهن مرور نماييد. بهترين حالت است است كه وسايل پركاربردتر در قسمت هاي جلو و در دسترس قرار داده شود و جاي قرارگيري وسايل كم كاربرد تر عقب تر در نظر گرفته شود. اگر فكر مي كنيد وسيله يا لباسي را ديگر استفاده نمي كنيد مطمئن باشيد كه ديگر استفاده نخواهيد كرد.بهتر است آن ها را در كمد قرار ندهيد و در انباري بگذاريد يا به خيريه بدهيد. در خصوص سازمان دهي كمد خود از هيچ فردي كمك نگيريد و نظر نخواهيد زيرا هيچ كس جز خود شما نمي داند كه كدام  وسايل و لباس براي شما كاربرد بيشتر يا كمتري دارد و كجا بهتر است قرار داده شود.
باز هم توصيه مي كنيم كه قبل از اقدام براي مرتب كردن كمد خود برنامه ريزي كنيد. اگر برنامه ریزی نداشته باشيد در پايان كار با محدوديت فضا و كلي وسايل و لباسي كه هنوز جايي ندارند مواجه مي شويد كه در اين صورت كارتان به مشكل برمي خورد و عصباني و خسته مي شويد و ديگر تمايلي به ادامه كار نداريد در حالي كه نه تنها كمد شما مرتب نشده بلكه اتاق شما نيز ريخت و پاش شده است. اين يك قانون ساده ايت : هرچه زمان بيشتري براي برنامه ريزي صرف شود در زمان اجرا وقت و هزينه و انرژي كمتري لازم است. قبل از شروع کار سازماندهی ، شما باید حتما اين نكته را در ذهن داشته باشيد.

نظرات (0)

نوشتن نظر

کوچکتر | بزرگتر
security image
کارکترهای نشان داده شده را بنویسید

busy