امروز : سه شنبه, 31 تیر 1393 / 25 رمضان 1435 / Tuesday 22 July 2014


آلاچیق حیاط خانه شما

ممکن است شما هم از فضای بسته خانه خود با تمام زیبایی ها و جذابیت هایی که در دکوراسیون آن فراهم کرده اید خسته شده باشید و نیاز داشته باشید که برای خود و خانواده خود فضایی باز را مهیا کنید و کنار هم از هوای آزاد حیاط خود استفاده نماييد و حتی از مهمانان خود در فضایی باز پذیرایی و استقبال کنید و آن ها را با این کار شگفت زده و هیجان زده کنید. این فضاها در اصل همان آلاچیق های معروف و شناخته شده برای همه باشد .در این مطلب سعی می کنیم شما را در راه فراهم کردن فضایی برای زندگی در بیرون خانه راهنمایی کنیم. اگر شما هم طرفدار چنین فضایی هستید با ما همراه شوید.

آلاچیق حیاط خانه شما
شناسایی اهداف و طرح یک برنامه ریزی کامل و جامع

 قبل از هر گونه اقدامی برای خلق چنین فضایی، ابتدا بايد تعیین کنید که چگونه می خواهید از آن فضا استفاده کنید. برای غذاخوری در در فضای باز؟ نشستن دور هم و گپ زدن؟ ایجاد یک حریم خصوصی و خودمانی؟ اهداف خود را از خلق فضا بنویسید و بودجه مورد نظر را تخمین زده و تعیین کنید. با ترسیم یک طرح ساده از آنچه می خواهید می توانید حتی نتیجه نهایی کار را از ابتدا بدانید و در تا در حين کار به مشکل برنخوريد.

تطبیق سبک  فضای باز با سبک معماری خانه شما

فضایی که قصد دارید در بیرون خانه برای گذراندن وقت خود  و پذیرایی از مهمانان خود بوجود آورید نباید با سبک معماری ساختمان خانه شما بی ربط و ناهماهنگ باشد. برای مثال یک خانه ای که با سبک سنتی ساخته شده است در کنار یک فضای سنتي که در حیاط خانه ساخته شده است بسیار زیبا تر است و تناسب بیشتری دارد.

ساخت ورودی های زیبا و جذاب

قسمت ورودی در فضای که قصد دارید در حیاط خانه بسازید از اهمیت زیادی برخوردار است. ورودی چنین فضایی هرچه زیباتر و جذاب تر باشد و به رمانتیک تر شده فضا کمک کند بهتر است. ورودی هایی در قالب در های زیباو یا سنگ فرش هایی که که روی چمن باغچه در نظر گرفته می شود و فرد را به داخل فضا هدایت می کند می تواند از گزینه های ایده آل و مناسب برای آلاچیق حیاط خانه شما باشد.

استفاده از طبیعت در ساخت آلاچیق

بهترین روش برای ایجاد آرامش و خلق فضایی بکر و پر از احساس در بیرون خانه استفاده از عناصر و مصالح طبیعی است. سنگ و چوب برای ساخت دیوار ها, سقف و کف آلاچیق از بهترین و زیباترین گزینه های هستند که توصیه می کنیم حتما از این دو عنصر در ساخت آلاچیق به وفور استفاده کنید.

آرامش صدای آب

صدای شرشر آب همیشه آرامش بخش بوده و احساس خوشایندی را به انسان القا می کند.ایده نصب آب نما در آلاچیق یک ایده بسیار زیبا , شیک و مفید است. با نصب آبنما نه تنها زیبایی و طراوت را به محیط آلاچیق خود وار می کنید بلکه می توانيد مهمانان خود را از آرامشی بکر بهره مند سازید.

حضور گیاهان

گیاهان سبز و شاداب و گل های زیبا همیشه با خود طراوت و شادابی را به محیط می آورند و در آلاچیق حیاط خانه خود نیز از حضور گل و گیاهان زیبا و سالم خود را محروم نسازی و غافل نشوید . با قرار دادن گلدان هایی از گل های زیبا جلوه چیدمان آلاچیق خانه خود را چندین برابر کنید و طراوت و شادابی و انرژی های مثیت را به فضای آلاچیق دعوت کنید.

آلاچیق حیاط خانه شما

نکات مهم

•    مبلمان و وسایلی که برای آلاچیق حیاط خانه خود خریداری میکنید باید علاوه بر زیبایی و راحتی از استقامت و دوام زیادی نیز برخوردار باشند و هم چنین کاملا قابل شستشو و ترجیحا دارای رنگی تیره باشند.

•    نورپردازی آلاچیق باید علاوه بر زیبا بودن بسیار قوی و قابل اعتماد باشد. زیرا زمانی که قرار است شب ها را در کنار اعضای خانوده و مهمانانتان در آلاچیق به سر ببرید وجودروشنایی مناسب و کامل بسیار لازم و ضروری است.استفاده از شمع نیز برای گرما بخشیدن به دکوراسیون آلاچیق و زیبا کردن آن  توصیه می شود.

•    سقف آلاچیق باید در برابر باران و برف مقاوم ساخته شود و نکات ایمنی در خصوص سقف سازی رعایت شود تا بتوانید با خیال راحت از یک شب بارانی در آلاچیق خود لذت ببرید.

•    استفاده از وسایل دکوری و تزئینات زیبا را در دکوراسیون آلاچیق خود فراموش نکنید. فضای آلاچیق باید کاملا زیبا و دوست داشتنی باشد و برای زیبا سازی آن نباید از هیچ کاری دریغ کنید.


نظرات (1)

...
منزل ما حوالی میدان 7 حوض هست که قصد ساخت آلاچیق و آبنما و فضای سبز کوچک و باربیکیو رادارم چنانچه این کار در محدوده کاری شما هست با 9122833646 تماس بگیرید
علیرضا جعفری , دسامبر 15, 2009

نوشتن نظر

کوچکتر | بزرگتر
security image
کارکترهای نشان داده شده را بنویسید

busy